NAUJIENOS

Į Asociaciją įstojo MB "Kompiuterinio projektavimo ekspertai"

Į Asociaciją įstojo MB "Kompiuterinio projektavimo ekspertai"

Asociacija ir toliau stiprėja - vertiname tai kaip visų Asociacijos narių nuopelną. Džiaugiamės, kad mūsų veiklą pastebi vis daugiau kolegų ir jungiasi prie mūsų. Praeitą savaitę Prezidiume patvirtinome dar vieno nario priėmimą - Mažoji bendrija "Kompiuterinio projektavimo ekspertai", vadovas Jonas Gražys. Džiaugiamės Jono iniciatyva ir tikimės produktyvaus darbo kartu. Įmonė veikia susisiekimo komunikacijų projektavime, BIM valdyme ir su šiomis veiklomis susijusių kompiuterinių programų kūrime. Daugiau informacijos apie įmonę: https://complete-cad.com/.
Lietuvos projektavimo įmonių asociacijoje - UAB "Rusnė"

Lietuvos projektavimo įmonių asociacijoje - UAB "Rusnė"

Džiaugiamės, kad prie mūsų bendruomenės prisijungė dar viena įmonė – tai UAB "Rusnė". Vertiname tai ne tik kaip asociacijos augimą ir siekį suburti geriausius projektavimo srities profesionalus, tačiau kaip ir projektavimo įmonių pasitikėjimą asociacija ir joje veikiančiais nariais. Kiekvienas naujas narys praturtina mus savo idėjomis. Tikime, kad kolegų patirtis ir žinios bus vertingos bendruomenės nariams. Esame įsitikinę, kad kartu skatinsime projektavimo srities pažangą, tvarumą ir kūrybiškumą. UAB "Rusnė" veiklą pradėjo dar 1991 m. Įmonė turi didelę patirtį projektuojant įvairios paskirties ypatingos svarbos statinius, gamybinius pastatus, degalines, prekybos centrus, gatves ir kelius. Daugiau informacijos apie įmonę: https://rusne.lt/
UAB Atamis ir UAB MEPCO - Asociacijoje

UAB Atamis ir UAB MEPCO - Asociacijoje

Prie Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos prisijungė du nauji nariai - tai UAB "Atamis" ir UAB MEPCO. Tikimės, kad visų mūsų bendras darbas su didėjančiu Asociacijos narių potencialu duos naudos ne tik Asociacijai, bet ir visai projektuotojų bendruomenei. UAB Atamis nuo 2006 m. veikia teritorijų planavimo, architektūros, inžinerinės infrastruktūros, susisiekimo komunikacijų, viešųjų erdvių, kraštovaizdžio, aplinkosaugos projektavimo srityse, sėkmingai dirba BIM aplinkoje. UAB MEPCO nuo 2008 m. veikia inžinerinių sistemų projektavimo, tvarių pastatų vertinimo ir energinio efektyvumo konsultavimo srityje - šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vandentiekio ir nuotekų, elektrotechnikos, elektroninių ryšių ir silpnų srovių projektavimas, energinio efektyvumo konsultacijos, energijos vartojimo auditai pastatams ir įmonėms, energinio naudingumo sertifikatai, dinaminis modeliavimas, pastatų gyvavimo ciklo analizė, atnaujinimo/modernizavimo investicijų planai, galimybių studijos, energetinių parametrų matavimai, termovizija. Visi projektai rengiami BIM aplinkoje.
Pristatytas FIDIC Žaliosios knygos lietuviškas vertimas (2024)

Pristatytas FIDIC Žaliosios knygos lietuviškas vertimas (2024)

2024-05-23 įvyko Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos organizuota konferencija “FIDIC Žalioji knyga 2024 – Nauja supaprastinta sutarties forma”. Džiaugiamės gausiu dalyvavusiu skaičiumi - renginyje dalyvavo 40 - ies įstaigų ir įmonių atstovai. Renginyje ne tik buvo pristatytas lietuviškas FIDIC Žaliosios knygos (2024) vertimas, bet ir buvo išsamiai nagrinėjama FIDIC sutarčių taikymo praktika, diskutuojama apie FIDIC sutarčių taikymo principus Statybos įstatymo pakeitimų kontekste, kurie įsigalios nuo š. m. lapkričio 1 dienos.
Visi statiniai, tarp jų ir automobilių keliai, turi būti projektuojami naudojant informacinį statinių modeliavimą

Visi statiniai, tarp jų ir automobilių keliai, turi būti projektuojami naudojant informacinį statinių modeliavimą

Reaguodama į Lietuvos Respublikos Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, vienijanti didžiausias Lietuvos projektavimo įmones, laikosi nuostatos, kad visi statiniai, tarp jų ir automobilių keliai, turi būti projektuojami naudojant informacinį statinių modeliavimą. Sprendimas, atsisakyti tik vienos specifinės srities statinių informacinio modeliavimo, sukuria precedentą, kuris gali sukelti ir kitų statinių tipų valdytojų norą, atsisakyti skaitmeninio projektavimo. Seimo Ekonomikos komiteto pagrindinis naudotas argumentas, kad skaitmenizavimas pabrangina kelių projektus bei prailgina jų įgyvendinimo laiką, nėra teisingas, atsižvelgiant jau vien į tai, kad skaitmenizavimo lygis skirtingo sudėtingumo ir paskirties statiniams gali ir turi būti skirtingas, pristatyta skaitinė analizė remiasi labai kuklia duomenų imtimi, kurioje net neįvertinama kainų indeksacija skirtingais laikotarpiais. Susidaro įspūdis, kad skaitmenizavimui norima suversti kaltę dėl negebėjimo tinkamai planuoti ir laiku pagal numatytus biudžetus įgyvendinti Lietuvos kelių projektus. Svarbu paminėti, kad projektavimo kaštai lyginant su statybos kaštais yra sąlyginai nedideli, o skaitmenizuotas projektavimas potencialiai sutaupo statybinius kaštus, o, kas svarbiausia, supaprastina ir atpigina tolesnę automobilių kelių eksploataciją ir priežiūrą - valstybė patiria gerokai mažesnius kaštus per visą statinio gyvavimo ciklą. Asociacija laikosi pozicijos, kad ši pataisa prieštarauja pačio Seimo patvirtintiems skaitmenizavimo ir duomenų politikos tikslams bei stabdo skaitmenizavimo progresą, apie kurį kalba ne tik Lietuva, bet ir visa Europa bei pasaulis. Tokiu būdu kartu užkertamas kelias spartesniam statybos sektoriaus efektyvumo augimui bei tvarių sprendinių taikymui.
Apdovanoti Lietuvos BIM projektai 2024 nugalėtojai

Apdovanoti Lietuvos BIM projektai 2024 nugalėtojai

Devintus metus organizuojamame konkurse „Lietuvos BIM projektai“ 7-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių inovatyvūs statybos projektai, įgyvendinti taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Sveikiname Asociacijos narius Sweco Lietuva, UAB ir INHUS Engineering, UAB nugalėjusius atitinkamose kategorijose: Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas - „Rail Baltica DS1 DPS2 vietinės reikšmės keliai Šveicarija – Žeimiai” („Eurovia Lietuva“, „Sweco Lietuva“) ir Geriausias BIM projektas užsienyje - „KV. HALSAN gyvenamosios ir paslaugų paskirties pastatas Jönköping’e, Švedijoje” („INHUS Engineering“).
KVIEČIAME Į KONFERENCIJĄ “FIDIC Žalioji knyga 2024 – Nauja supaprastinta sutarties forma”

KVIEČIAME Į KONFERENCIJĄ “FIDIC Žalioji knyga 2024 – Nauja supaprastinta sutarties forma”

2024 m. gegužės mėn. 23 d. adresu V. Gerulaičio g. 10, Vilnius (Technopolis Nova) vyks Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos, kuri yra Tarptautinės konsultuojančių inžinierių federacijos FIDIC narė, organizuojama konferencija “FIDIC Žalioji knyga 2024 – Nauja supaprastinta sutarties forma”. Renginio pradžia 10 val. Konferencijos metu bus aptariamos FIDIC aktualijos, FIDIC Žaliosios knygos (2024) lietuviško vertimo detalus pristatymas. Antroje dalyje bus nagrinėjama FIDIC sutarčių taikymo praktika. Pranešimus skaitys Adrijus Bikulčius (LPĮA FIDIC komiteto pirmininkas, UAB "Statybos inžinierių konsultantų biuras"), Donatas Lašas (Centrinė projektų valdymo agentūra). Išsami programa pridedama. Registruotis į renginį čia: https://forms.office.com/e/EPa29NSYab?origin=lprLink. Laukiame Jūsų!
Visuotiniame narių susirinkime išrinktas naujas Asociacijos Prezidentas

Visuotiniame narių susirinkime išrinktas naujas Asociacijos Prezidentas

2024-04-11 įvyko Asociacijos visuotinis narių susirinkimas, kuriame patvirtinome 2023 m. veiklos ataskaitas, pasitvirtinome 2024 m. planus ir išrinkome naują Prezidentą Rytį Mušauską, INHUS Engineering, UAB vadovą. Susirinkimo metu į prezidiumo narius išrinktas Liudas Zalunskis, UAB "Sweco Lietuva" Prezidentas. Susirinkime taip pat nutarta suteikti ilgalaikiam Asociacijos Prezidentui Artūrui Abromavičiui Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos garbės nario statusą už ypatingus nuopelnus Asociacijai ir statybų sektoriui. Sveikiname Rytį Mušauską, Liudą Zalunskį ir Artūrą Abromavičių.
Lietuvos BIM projektai

Lietuvos BIM projektai

VšĮ „Skaitmeninė statyba“, kurios dalininkė yra Asociacija, kviečia dalyvauti jau devintus metus iš eilės rengiamame konkurse "LIETUVOS BIM PROJEKTAI". Konkurso tikslas - išrinkti geriausias šalies įmonių praktikas, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Paraiškas teikti iki 2024-04-08. Daugiau informacijos: https://www.bimprojects.lt/
Asociacijos narių gretas papildė MB "Locus 3D"

Asociacijos narių gretas papildė MB "Locus 3D"

Į Asociacijos gretas įsiliejo dar vienas narys - tai Locus 3D. Įmonė specializuojasi susisiekimo komunikacijų projektų rengimo srityje. Džiaugiamės šiuo sprendimu, nes stiprėjame tik kartu su Jumis. Daugiau informacijos: https://locus3d.com/
Asociacijos narių gretas papildė bendrovė ITS Sprendimai

Asociacijos narių gretas papildė bendrovė ITS Sprendimai

Džiaugiamės prie Asociacijos prisijungus uždarai akcinei bendrovei ITS Sprendimai. UAB ITS Sprendimai specializuojasi inžinerinių tinklų, sistemų projektavime (gaisro saugos sistemos, elektroninių ryšių (telekomunikacijų) ir pan.). Daugiau informacijos: https://itssprendimai.lt/
Kelių Forumo'24 akimirkos

Kelių Forumo'24 akimirkos

2024-01-18 vyko Kelių Forumas'24. Dėkojame savo nariams Ryčiui Mušauskui, INHUS Engineering, UAB vadovui ir Vitalijui Aleksandrovui URBAN LINE, UAB vadovui už puikius pranešimus - buvo ne tik įvardinti projektuotojams kylantys iššūkiai, bet ir siūlomi sprendimai. Gaila tik, kad diskusijoms neužteko laiko. Tikimės, kad forumo dalyviams buvo naudinga ne tik klausyti pranešėjų, dalyvauti diskusijose, bet ir susitikti pabendrauti tarpusavyje viso renginio metu.
KELIŲ FORUMAS'24

KELIŲ FORUMAS'24

Kviečiame pasižymėti kalendoriuose ir raginame jau dabar įsigyti bilietus į renginį Kelių forumas’24. Lietuvos kelių tiesimo verslo ir mokslo organizacijas vienijanti asociacija „Lietuvos keliai”, Lietuvos projektavimo įmonių asociacija bei Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacija rengia antrąjį „Kelių forumą”, kuriame kviečia visus svarbiausius kelių sistemos dalyvius diskutuoti apie šalies kelių ateitį, ieškoti ateities vizijų ir šios dienos problemų sprendimų. Renginyje dalyvaus Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, parlamentinių partijų, Savivaldybių asociacijos, kelių projektavimo ir tiesimo verslo bei mokslo įstaigų atstovai. Renginio tikslas suburti visus svarbiausius sektoriaus dalyvius, diskutuoti ir keistis idėjomis aktualiomis sektoriaus plėtrai ir vystymuisi. Forume bus galima išgirsti ekspertinius pranešimus, dalyvauti diskusijose su pranešėjais ir sprendimų priėmėjais bei pradėti diskusijas dėl kelių infrastruktūros vizijos. Renginio data: 2024 m. sausio 18 d. Renginio vieta: Vilnius Grand Resort, Ežeraičių g. 2, Ežeraičių k., Vilniaus r. Daugiau informacijos ir renginio bilietai tinklapyje: www.keliuforumas.lt Renginio programa dar rengiama ir bus paskelbta gruodžio pradžioje. Renginio bilieto kaina 180 Eur su PVM. Visiems perkantiems bilietus iki gruodžio 8 d. bilieto kaina 144 Eur su PVM. Nuolaidos kodas: forumas. Kodą reikės įvesti bilietų pirkimo procese.
Konferencija Asociacijos 20-mečiui pažymėti

Konferencija Asociacijos 20-mečiui pažymėti

2023-10-05 įvyko Asociacijos organizuota konferencija "Lietuvos projektavimo įmonių asociacijai - 20 metų". Konferencijos metu buvo išklausyti įdomūs ir aktualūs Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos prezidento Artūro Abromavičiaus ir bendrovės "CSD Inžinieriai" atstovo Simono Barsteigos pranešimai. Svarbi buvo ir Aplinkos ministro Simono Gentvilo, viceministrės Daivos Matusevičės pateikta informacija apie ministerijos vykdomus ir planuojamus darbus statybų sektoriaus srityje. Džiaugiamės visais dalyvavusiais svečiais ir dar kartą dėkojame visiems Asociacijos nariams už projektuotojų bendruomenės telkimą veikti kartu siekiant bendrų tikslų. Jūsų dėka Asociacija yra patikimas ir profesionalus socialinis partneris tiek valstybės institucijoms, tiek ir statybų sektoriaus bendruomenei.
Konferencija "Dviračių Lietuva"

Konferencija "Dviračių Lietuva"

2023-09-20 d. Europos komisijos atstovybėje vyko konferencija „Dviračių Lietuva“, joje dalyvavo ir pranešimą skaitė Lietuvos projektavimo įmonių asociacija. Asociacijos nariai dalyvavo diskusijose praktiniais klausimais, susijusiais su dviračių infrastruktūros planavimu bei projektavimu. Dėkojame savo nariams, rengusiems pranešimą, taip pat aktyviai dalyvavusiems šioje konferencijoje. Tikimės, kad visų mūsų pastangos padės gerinti ne tik dviračių infrastruktūrą, bet ir įveikti projektuotojams kylančius iššūkius.
FIDIC - 110 metų

FIDIC - 110 metų

2023-07-22 dieną Tarptautinė konsultuojančių inžinierių federacija (FIDIC) mini 110 metų veiklos jubiliejų. Pradėjusi savo veiklą Gente (Belgija) FIDIC per tuos metus išaugo iki dabartinės pozicijos, kuomet atstovauja daugiau nei milijonui inžinierių specialistų ir 40 000 firmų maždaug 100 šalių. Per visą savo istoriją FIDIC buvo inžinerijos, statybos ir infrastruktūros pramonės priešakyje. Sukurta sutartinių dokumentų sistema, kuri yra kokybės, vientisumo ir tvarumo varomoji jėga konsultavimo ir inžinerijos srityje pasaulyje. Buvo prisitaikyta prie nuolat kintančios aplinkos, toliau sprendžiamos pagrindinės problemos, tokios kaip tvarumas, aplinka ir skaitmeninimas, padarytas ilgalaikis poveikis vykdant svarbius projektus visame pasaulyje. FIDIC ir toliau tvirtai laikysis savo vizijos gerinti žmonių gyvenimo kokybę skatinant projektų ir konsultuojančių inžinierių teikiamų paslaugų kokybę visame pasaulyje. Lietuvos projektavimo įmonių asociacija nuo 2004 metų yra visateisė FIDIC narė.
Lietuvos projektavimo įmonių asociacijai - 20 metų!

Lietuvos projektavimo įmonių asociacijai - 20 metų!

Šiandien sukanka lygiai 20 metų kaip buvo įregistruota Lietuvos projektavimo įmonių asociacija. Visus tuos metus Asociacija augo ir stiprėjo. Nuveikta nemažai gerinant projektuotojų įvaizdį, skatinant inovatyvių projektavimo sprendimų bei technologijų taikymą, organizuojant įvairius mokymus, seminarus ir konferencijas, tobulinant projektavimo verslo klimatą šalyje, didinant atsakomybę už paslaugų kokybę visuomenei ir aplinkai. Asociacija, nuo 2004 metų būdama FIDIC narė, ne tik propaguoja FIDIC principų taikymą projektavimo, statybų ir statybų techninės priežiūros srityse, bet ir laikosi FIDIC etikos kodekse numatyto profesionalaus paslaugų teikimo bešališkos ir atviros konkurencijos pagrindu. Asociacija atstovauja ir gina savo narių bei visos projektuotojų bendruomenės profesinius interesus. Per šiuos metus esame tapę gerbiamu socialiniu valstybinių institucijų partneriu. Teikdami konkrečius siūlymus pagal savo kompetencijas aktyviai bendradarbiaujame ir su kitomis statybų sektoriuje veikiančiomis asociacijomis ar organizacijomis. Džiaugiuosi visų mūsų narių bendru darbu siekiant skaidrios verslo aplinkos, vienodų konkuravimo sąlygų. Šiais laikais – sparčiai vystantis technologijoms, skaitmenizacijai, sprendžiant pasauliui kylančius iššūkius dėl klimato kaitos bei siekiant veiklos tvarumo – saugios ir patogios aplinkos kūrimas priklauso ir nuo mūsų konkrečių darbų. Tik veikdami kartu pasieksime daugiau ne tik kaip Asociacija, bet ir kiekvienas atskirai.
Asociacijos narių gretas papildė TEC Industry

Asociacijos narių gretas papildė TEC Industry

Džiaugiamės bendrovės TEC Industry sprendimu prisijungti prie Asociacijos. Manome, kad kartu pasieksime daugiau spręsdami projektuotojų bendruomenei rūpimus klausimus. UAB TEC Industry priklauso TEC įmonių grupei, kuri vienija pramonės, energetikos, susisiekimo infrastruktūros ir kitų objektų projektavimo, techninės priežiūros, statybos projektų valdymo ekspertus ir yra viena didžiausių inžinerines paslaugas teikiančių grupių Baltijos šalyse. UAB TEC Industry specializuojasi energetikos objektų projektavime. Daugiau informacijos: https://tec.lt/
Rezoliucija dėl asociacijų veiklos

Rezoliucija dėl asociacijų veiklos

2023-03-30 dieną Lietuvos projektavimo įmonių asociacija dalyvavo Asociacijų forume, kurio metu buvo diskutuojama Asociacijų veikla dalyvaujant valstybės institucijų inicijuotose teisėkūros procesuose. Daugeliui dalyvių išreiškus susirūpinimą dėl teisinio neaiškumo buvo priimtas sprendimas pasirašyti Rezoliuciją, raginančią sprendimų priėmėjus peržiūrėti reguliavimą, kad asociacijos aiškiai žinotų, kaip gali veikti teikiant bendras narių pozicijas valdžios institucijoms. 2023-05-04 Lietuvos projektavimo įmonių asociacija kartu su kitomis asociacijomis pasirašė Rezoliuciją, kuri išplatinta Seimo nariams, Vyriausybei, ministerijoms, Konkurencijos tarybai.
Konferencija SKAITMENINĖ STATYBA 2023. VILNIUS

Konferencija SKAITMENINĖ STATYBA 2023. VILNIUS

2023-04-28 vyks 12-oji tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius”. Pagrindinė tema: „Skaitmeninė infrastruktūra: GIS ir BIM sinergija“. Renginio metu Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai dalinsis savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutuos apie šalies infrastruktūros skaitmenizaciją, miesto modelio panaudojimą infrastruktūros planavimui, miesto judumo sprendinius, Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją bei reikalingus pokyčius, norint skaitmenizuoti sostinės infrastruktūrą ir užtikrinti patogų susisiekimą. Konferencijos akcentas – diskusija „Ar Vilnius jau subrendo metro infrastruktūros projektui?" Konferencijoje taip pat bus apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023” nugalėtojai. Daugiau informacijos čia: https://skaitmeninestatyba.lt/konferencija2023/?fbclid=IwAR0oX_brWky38vK...
Konkursas Lietuvos BIM projektai 2023

Konkursas Lietuvos BIM projektai 2023

Prasidėjo kasmetinis VšĮ "Skaitmeninė statyba" organizuojamas konkursas "Lietuvos BIM projektai 2023". Konkurso tikslas - išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Projektai bus vertinami 9-iose kategorijose: 1. Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas 2. Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas 3. Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas 4. Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas 5. Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas 6. Geriausias kitų inžinerinių statinių BIM projektas 7. Geriausias BIM projektas užsienyje 8. Geriausias miesto modelio BIM projektas 9. Geriausias studentų BIM projektas Paraiškos priimamos iki 2023-04-07 dienos. Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe1Tr6SzKDmA7-ns0zQFQ4IrraG6zlP...
Konsultacija su rinka

Konsultacija su rinka

Aplinkos ministerija, siekdama tinkamai pasirengti Slėptuvių, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų įrengimo visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose techninio normavimo reikalavimų pasiūlymų parengimo paslaugų pirkimui ir informuoti potencialius tiekėjus apie pirkimo planus ir reikalavimus jam, paskelbė rinkos konsultaciją. Su rinkos konsultacijai pateikta informacija galima susipažinti Centriniame viešųjų pirkimų portale: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2023-607714
Paskelbtas UAB "Projektų ekspertizė" privatizavimas

Paskelbtas UAB "Projektų ekspertizė" privatizavimas

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti bei valstybės įmonių privatizavimą vykdanti valstybės įmonė Turto bankas (toliau – Turto bankas) paskelbė UAB „Projektų ekspertizė“ 100 proc. akcijų paketo privatizavimo programą. Viešo aukciono būdu bus parduodamas 100 proc. valstybei priklausančių akcijų paketas. Su paskelbta privatizuojamos įmonės privatizavimo programa galima susipažinti informaciniame biuletenyje: https://turtas.lt/wp-content/uploads/2021/11/ib-nr-1478-pe-ir-pv-privati...
FIDIC konferencija

FIDIC konferencija

2022 m. lapkričio 28 d. įvyko Asociacijos organizuota FIDIC konferencija, kurioje dalyvavo virš šimto dalyvių, tame tarpe ne tik projektavimo, statybų techninės priežiūros, rangovinės organizacijos, bet ir valstybinės įstaigos bei institucijos. Esame dėkingi pranešėjams ir džiaugiamės dalyvavusių gerais atsiliepimais apie temų aktualumą - tai motyvuoja ir toliau stengtis. Kviečiame visus, kuriems aktuali FIDIC sutarčių taikymo praktika įsigyti 2017 metų FIDIC Raudonos knygos 2022 metų lietuvišką leidimą. Smulkesnė informacija el. paštu: lpia@lacc.lt
KVIEČIAME Į FIDIC KONFERENCIJĄ

KVIEČIAME Į FIDIC KONFERENCIJĄ

2022-11-28 d. (pirmadienis) įvyks Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos (LPĮA), kuri yra Tarptautinės konsultuojančių inžinierių federacijos (FIDIC) narė, organizuojama FIDIC koferencija, kurios metu bus skaitomi pranešimai, aptariamos FIDIC aktualijos, FIDIC raudonosios knygos (2017) lietuviško vertimo pristatymas, bus nagrinėjama FIDIC sutarčių taikymo praktika. PROGRAMA: 10.00 - 10.45 A. Bikulčiaus pranešimas "FIDIC 2017 SUTARČIŲ LEIDINIAI" (naujų FIDIC leidinių struktūra, sąvokos, FIDIC 5 auksiniai principai, inžinieriaus veiksmų seka, sprendimai ir susitarimai pagal FIDIC, pakeitimai - atvejai, kai Rangovas gali nesutikti, pretenzijų atsiradimo aplinkybės ir kitos esminės naujovės). 10.45 - 11.10 K. Kmecik pranešimas "STRATEGINIŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS PAGAL FIDIC RANGOS SUTARTIS UŽSAKOVO AKIMIS". 11.10 - 11.35 D. Lašo pranešimas "FIDIC PRITAIKYMO PATIRTIS CPVA PRIŽIŪRIMUOSE PROJEKTUOSE AR ADMINISTRUOJAMOSE PROGRAMOSE". 11.35 - 12.00 Ž. Gelumbausko pranešimas "FIDIC STATYBOS DARBŲ SUTARTYS VIEŠUOSE PIRKIMUOSE. SUTARČIŲ TIKRINIMAS". 12.45 - 15.00 A. Bikulčius: FIDIC SUTARČIŲ TAIKYMO PATIRTIS IR PRAKTINIAI PAVYZDŽIAI, KLAUSIMAI, DISKUSIJOS: a) fiksuotos kainos ir fiksuoto įkainio skirtumai ir panašumai, pasirinktos kainodaros įtaka forminant pakeitimus; b) projektų žiniaraščiai, žiniaraščių rengimo principai, kai darbai perkami pagal Užsakovo projektą, faktinių kiekių pokyčiai, kai yra/nėra pakeitimo; c) VPT kainodaros taisyklių nustatymo metodikos praktinio taikymo komentaras; d) pakeitimai, pakeitimo sąvoka ir taikymas viešojo pirkimo sutartyse, papildomų darbų įforminimo principai, pakeitimas ar nauja sutartis, pakeitimų tvarka, nenumatomos fizinės sąlygos - ar reikia pakeitimo? e) užbaigimo terminų pratęsimo tvarka ir procedūra. / REGISTRACIJA elektroniniu paštu lpia@lacc.lt, mob. tel. Nr. +370 620 12707. Dalyvio mokestis 80 eurų, Asociacijos nariams 50 eurų. Laukiame Jūsų!
Žalioji mugė 2022

Žalioji mugė 2022

Š. m. spalio 24 dieną Vilniaus miesto Rotušėje Viešųjų pirkimų tarnybą organizuoja renginį "Žalioji mugė 2022" kuriuo suburiami pirkimų vykdytojai ir tiekėjai. Asociacijos narys UAB "Sweco" Lietuva" renginyje skaitys pranešimą temą "CO2 - naujoji valiuta. Kaip ją naudoti viešuose pirkimuose". Smulkesnė informacija ir registracija į renginį: https://vpt.lrv.lt/lt/zalioji-muge22/informacija-pirkimo-vykdytojams-ir-...
Asociacijos narių gretas papildė CSD Inžinieriai

Asociacijos narių gretas papildė CSD Inžinieriai

Džiaugiamės, kad mūsų Asociacijos narių gretas papildė bendrovė CSD Inžinieriai. Tikimės kartu nuveikti daugiau. UAB „CSD Inžinieriai“ buvo įkurta 2012 m. šveicarų kompanijos CSD. Pagrindiniai filialo Lietuvoje užsakovai Šveicarijoje, Belgijoje. Įmonė teikia inžinerines konsultacijas, atstovauja užsakovams vykdant kompleksinius projektus. Siūlomas paslaugų spektras – nuo įvairių inžinerinių sprendimų iki konstrukcijų ir tinklų darbo brėžinių parengimo, konsultacijos vandentvarkos bei atliekų tvarkymo srityje (augalinių atliekų deginimo gamykla Vilniuje, pavojingų atliekų deginimo gamykla Šiauliuose). Svarbus dėmesys skiriamas ir BIM technologijos taikymui. Daugiau informacijos: https://www.csd.ch/en/locations/litauen/litauen-vilnius
FIDIC Raudona kyga lietuvių kalba

FIDIC Raudona kyga lietuvių kalba

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, nuo 2004 metų būdama visateise Tarptautinės inžinierių konsultantų federacijos (FIDIC) nare, baigia versti į lietuvių kalbą naująjį FIDIC Statybos sutarties sąlygų leidinį (Raudonąją knygą). Vertimas yra parengtas Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narių UAB "SWECO Lietuva" ir UAB "Statybos inžinierių konsultantų biuras" iniciatyva, pagal licencijos sutartį sudarytą tarp LPĮA ir FIDIC. FIDIC antrąjį šios knygos leidimą anglų kalba išleido 2017 metais, atnaujindama pirmąjį FIDIC1999 Statybos sutarties sąlygų leidimą. Norintys įsigyti FIDIC Raudonąją knygą informuokite elektroniniu paštu: lpia@lacc.lt.
Seminaras LPĮA nariams apie projektuotojų privalomąjį draudimą

Seminaras LPĮA nariams apie projektuotojų privalomąjį draudimą

2022 m. gegužės 19 d. Asociacijos nariai dalyvavo seminare apie projektuotojams aktualius LR Statybos įstatymo X ir XI skirsniuose numatytus privalomuosius draudimus. Buvo kalbama apie draudimo išmokų gavimą patirtų nuostolių atvejais pagal statybos proceso dalyvių pateiktus privalomuosius draudimus, dalinamasi patirtimi sudarant draudimo sutartis. Buvo atkreiptas dėmesys ką būtina žinoti statytojui, priimant statinio projektuotojų ir statinių projekto ekspertizės rangovų pateikiamus privalomuosius draudimus bei siekiant gauti draudimo išmoką dėl klaidų statinio projektuose patirtos žalos atveju. Seminaro metu gautos žinios buvo naudingos ir norime padėkoti Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narei draudimo brokerių bendrovei "SID Insurance" ir lektoriui Virgilijui Kazlauskui.
Išrinkti geriausi 2022-ųjų metų Lietuvos BIM projektai

Išrinkti geriausi 2022-ųjų metų Lietuvos BIM projektai

Tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. Džiaugiamės kartu su Asociacijos nariu UAB "INHUS Engineering", kuris kategorijoje "geriausias BIM projektas užsienyje" buvo paskelbtas laimėtojų tarpe. Daugiau informacijos: https://skaitmeninestatyba.lt/aktualijos/isrinkti-geriausi-2022-uju-metu...
LPĮA eilinis visuotinis narių susirinkimas

LPĮA eilinis visuotinis narių susirinkimas

2022-04-14 įvyko eilinis asociacijos narių susirinkimas, kurio metų buvo patvirtinta 2021 m. finansinės veiklos ataskaitos, 2022 m. veiklos programa. Susirinkimo metu taip pat buvo rinktas Asociacijos prezidentas naujai kadencijai (2022-2026) - juo perrinktas Artūras Abromavičius, UAB "Sweco Lietuva" Prezidentas. Prezidiumo nariais išrinkti: Audrius Bunevičius, UAB "Kelprojektas" generalinis direktorius, Vitalijus Aleksandrovas, UAB "Urban Line" direktorius, Rytis Mušauskas, UAB "INHUS Engineering" direktorius, Justinas Laurinavičius, UAB "Projektai ir Co" direktorius, Jevgenijus Pičuginas, UAB "Ardanuy Baltic" vykdomasis direktorius ir Marijus Jarockis, UAB "TEC Infrastructure" atstovas. Sveikiname Prezidentą ir Prezidiumo narius ir linkime sėkmės šioje svarbioje projektuotojų bendruomenei veikloje.
Trumpinama kvalifikacijos pripažinimo procedūra

Trumpinama kvalifikacijos pripažinimo procedūra

Aplinkos ministerija siekdama padėti iš karo zonos pabėgusiems ukrainiečiams kuo greičiau įsidarbinti pagal specialybę trumpina architekto ir statybos inžinieriaus profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūrą. Visas procesas neturėtų užtrukti ilgiau 1 mėnesio: reikės pateikti tik būtiniausius dokumentus, šių dokumentų tikrumą galės patvirtinti pareiškėjas (neprašant notaro ar atitinkamos institucijos tvirtinimo), vertimas į lietuvių kalbą tik diplomo ar profesinę kvalifikaciją patvirtinančio dokumento. Jei Ukrainos pilietis neturėtų diplomo, Aplinkos ministerija nagrinėtų kitą pareiškėjo pateiktą informaciją. Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.2044
Naikinami visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatai

Naikinami visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatai

Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) naikina visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus. Lietuvoje nebebus galima naudoti Rusijoje ar Baltarusijoje pagamintų ir privalomų sertifikuoti statybos produktų. Tai reiškia, kad didžioji dalis tokių produktų negalės būti pardavinėjama ir Europos Sąjungos teritorijoje. Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.1982
Konkursas "Lietuvos BIM projektai 2022"

Konkursas "Lietuvos BIM projektai 2022"

VšĮ "Skaitmeninė statyba", kurios dalininkai yra ir Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, organizuoja kasmetinį konkursą "Lietuvos BIM projektai 2022", skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Projektai bus vertinami 9 kategorijose, paraiškas galima teikti iki 2022-04-04. Daugiau informacijos: https://skaitmeninestatyba.lt/aktualijos/startavo-konkursas-lietuvos-bim...
Siūloma žemės valdymą perduoti savivaldai

Siūloma žemės valdymą perduoti savivaldai

Aplinkos ministerija parengė Žemės įstatymo pataisas, kuriose numatoma savivaldybėms patikėjimo teise valdyti visą joms perduotą valstybinę žemę savivaldybės teritorijoje. Savivalda turėtų galimybę planuoti ir naudoti savo teritoriją. Pertvarką įgyvendinti planuojama dviem etapais. Pirmuoju, nuo šių metų liepos 1 d., Aplinkos ministerijai būtų pavedama formuoti valstybės politiką žemės tvarkymo, žemės reformos, žemėtvarkos, geodezijos, kartografijos, nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės srityse ir perimti NŽT. Nuo 2023 m. gegužės 1 d. savivaldybės taptų valstybinės žemės valdytojomis (patikėtinėmis) savo teritorijoje. Antruoju etapu planuojama nagrinėti ir tobulinti valstybinės žemės priežiūros ir kontrolės funkcijas. Savivalda įgautų daugiau galių. Planuojant teritorijas, derinant statinio projektus sumažėtų dalyvaujančių institucijų. Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.1895
Pradedami atestuoti želdynų ir želdinių ekspertai

Pradedami atestuoti želdynų ir želdinių ekspertai

Želdynus ir želdinių būklę nuo šiol galės vertinti tik atestuoti ekspertai, atestatą išduoti įgaliota Aplinkos apsaugos agentūra (AAA). Pagal Želdynų įstatymą želdynų ir želdinių būklės ekspertizė yra privaloma, kai numatoma pertvarkyti didesnius kaip 1 hektaro ploto viešuosius želdynus urbanizuotose teritorijose, kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos gatvių želdinius ilgesniame kaip 100 m gatvės ruože, planuojamame pertvarkyti gatvės ruože auga 10 ir daugiau saugotinų želdinių. Be to, ši ekspertizė privaloma visuomenei reikalaujant, kai pateikiamas rašytinis prašymas įvertinti numatomus tvarkyti viešuosius želdynus ir želdinių būklę. Kai numatoma kirsti viešuosius želdinius miesto ar miestelio teritorijoje, jei jį pasirašo ne mažiau kaip 100 asmenų arba ne mažiau kaip 40 asmenų, kai numatoma kirsti viešuosius želdinius kurorto ar kaimo teritorijoje. Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt/lt/naujienos/pradedami-atestuoti-nepriklausomi-zeldynu...
LIKA, EKEL ir LPĮA pasirašė memorandumą

LIKA, EKEL ir LPĮA pasirašė memorandumą

Latvijos inžinierių konsultantų asociacija (LIKA), Estijos architektūros ir inžinerinio konsultavimo įmonių asociacija (EKEL) bei Lietuvos projektavimo įmonių asociacija (LPĮA) pasirašė memorandumą po įvykusio trijų šalių asociacijų susitikimo, kuriame buvo aptartas mažiausios kainos kaip vienintelio kriterijaus pirkimuose taikymo ydingumas. Buvo vieningai pasisakyta, kad organizuojant inžinerinio projektavimo ir konsultavimo paslaugų konkursus rekomenduojama taikyti ekonomiškai naudingiausiam pasiūlymui nustatyti naudojamus kriterijus. Asociacijos pasirengusios teikti konsultacijas užsakovams dėl ekonominio naudingumo kriterijų taikymo ir ateityje organizuos su tuo susijusius renginius.
Steigiama Statybos sektoriaus vystymo agentūra

Steigiama Statybos sektoriaus vystymo agentūra

Vyriausybė pritarė viešosios įstaigos „Statybos sektoriaus vystymo agentūra“ (SSVA) steigimui, kurios tikslas palaikyti statybų sektoriaus pažangą ir padėti įgyvendinti projektus, kuriuos sudėtinga realizuoti neįsitraukus valstybei. Agentūra steigiama skaidant Statybos produkcijos sertifikavimo centrą (SPSC) į viešąją įstaigą, joje paliekant viešojo administravimo funkcijos (statybos dalyvių atestavimas) ir į akcinę bendrovę, joje paliekant komercines funkcijas. SSVA, be minėtosios atestavimo veiklos, teiks rekomendacijas dėl visuomenei aktualių sprendimų statybos srityje, plėtos statybos sektoriui skaitmeninti skirtą nacionalinę infrastruktūrą. Daugiau informacijos: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.1852
Lietuvos projektavimo įmonių asociaciją nario - rėmėjo teisėmis papildė UADDB "SID insurance"

Lietuvos projektavimo įmonių asociaciją nario - rėmėjo teisėmis papildė UADDB "SID insurance"

Lietuvos projektavimo įmonių asociaciją nario - rėmėjo teisėmis papildė UADDB "SID insurance". Bendrovė draudimo rinkoje veikia nuo 2003 m., teikia profesionalias draudimo tarpininkavimo bei žalų administravimo paslaugas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Pagrindiniai klientai - projektuotojai, rangovai, nekilnojamo turto vystytojai. UADDB "SID insurance" bene vienintelė Lietuvoje veikianti draudimo brokerių bendrovė, kurios darbuotojai vizuoja savo klientų pasirašomas statybinių/inžinerinių draudimo rūšių sutartis, tuo patvirtindami ir prisiimdami atsakomybę dėl sudaromų sutarčių atitikimo klientų interesams. Manome, kad kartu galėsime veikti kryptingiau projektuotojų draudimo klausimais. Daugiau informacijos bendrovės internetinėje svetainėje: https://www.sidin.lt/
Asociacijos narių gretas papildė UAB "Gaisro saugos projektai"

Asociacijos narių gretas papildė UAB "Gaisro saugos projektai"

Lietuvos projektavimo įmonių asociacijoje - naujas narys, tai UAB "Gaisro saugos projektai". Bendrovė specializuojasi gaisrinės saugos srityje, rengia projektų gaisrinės saugos dalis, atlieka darbo projektų dalių patikrą dėl atitikimo gaisrinės saugos reikalavimams, atstovauja užsakovus dėl gaisrinės saugos sprendinių statybos užbaigimo komisijos metu, konsultuoja kitais gaisrinės saugos klausimais. Džiaugiamės augančiu Asociacijos narių skaičiumi, kompetencijomis ir toliau kartu spręsime projektavimo įmonėms aktualius klausimus.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektavimo įmones vienijančių asociacijų susitikimas

Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektavimo įmones vienijančių asociacijų susitikimas

Džiaugiamės tampančiais reguliariais susitikimais su kolegomis iš Latvijos ir Estijos projektavimo įmones vienijančių asociacijų. 2021-10-29 d. nuotolinio susitikimo metu ne tik pasidalinome aktualiomis projektavimo naujienomis šalyse, bet ir diskutavome apie mažiausios kainos viešuosiuose pirkimuose problemas. Mažiausios kainos, kaip vienintelio kriterijaus taikymo ydingumas aktualus ne tik Lietuvoje, todėl sutarta visoms trims asociacijoms pasirašyti memorandumą dėl ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo taikymo įsigyjant projektavimo paslaugas.
Lapkričio 3-ąją paleidžiama nauja patogesnė „Infostatybos“ versija

Lapkričio 3-ąją paleidžiama nauja patogesnė „Infostatybos“ versija

2021-11-03 pradeda veikti atnaujinta ir modernizuota Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“). Svarbu atkreipti dėmesį, kad spalio 30 d. pradedami modernizuotos IS „Infostatyba“ paleidimo darbai, kurie užtruks iki lapkričio 3 d. ryto, todėl šiuo pereinamuoju laikotarpiu ji neveiks. Svarbu IS „Infostatyba“ iki laikino neveikimo laikotarpio atlikti suplanuotus veiksmus dar iki neveikimo pradžios. Svarbu ir tai, kad per IS atnaujintą „Infostatyba“ prašymus teikiantys asmenys juos pasirašyti galės tik kvalifikuotu el. parašu. Todėl iki modernizuotos informacinės sistemos starto vartotojai turėtų pasirūpinti elektroninio pasirašymo priemonėmis arba mobiliaisiais parašais. Smulkesnė informacija: https://am.lrv.lt/lt/naujienos/lapkricio-3-aja-paleidziama-nauja-patoges...
Asociacijos narių seminaras-diskusija

Asociacijos narių seminaras-diskusija

2021-10-01 Lietuvos projektavimo įmonių asociacijoje vyko nuotolinis seminaras-diskusija. Advokatų profesinė bendrija RELEGAL supažindino su projektavimo įmonėms aktualiais naujais teisės aktų pakeitimais, apžvelgė teismų praktiką, taip pat buvo nagrinėta projektų vykdymo priežiūros problematika, su tuo susijusios projektuotojų atsakomybės ir rizikos, delspinigių netaikymo ir ribojimo klausimai. Planuojame ir ateityje organizuoti aktualių renginių, kuriuose būtų ne tik nagrinėjamos atskiros temos, bet ir diskutuojama dėl atitinkamų teisėkūros iniciatyvų.
Asociacijos narių gretas papildė Advokatų profesinė bendrija RELEGAL

Asociacijos narių gretas papildė Advokatų profesinė bendrija RELEGAL

Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos gretas nario rėmėjo statusu papildė advokatų profesinė bendrija RELEGAL, teikianti kompleksines teisines ir sudėtingų nekilnojamojo turto projektų valdymo konsultacines paslaugas, apimančias visą nekilnojamojo turto įsigijimo, išvystymo ir pardavimo ciklą. Džiaugiamės augančiomis Asociacijos kompetencijomis ir tikimės sėkmingo darbo kartu toliau sprendžiant projektavimo įmonėms aktualius klausimus.
Pusę medžiagų visuomeninių pastatų statybai sudarys mediena ir kitos organinės medžiagos

Pusę medžiagų visuomeninių pastatų statybai sudarys mediena ir kitos organinės medžiagos

Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai, kurios veikloje aktyviai dalyvavo ir Lietuvos projektavimo įmonių asociacija nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų.
Žmogiškųjų išteklių svarba

Žmogiškųjų išteklių svarba

Pastaruoju metu, sparčiai vystantis kelių infrastruktūrai, tiltų projektuotojo profesija keitėsi ir nuolatos tobulėjo. Skaitmeninių technologijų BIM, Lean metodologijos principų taikymas bei organizaciniai sprendimai leido prisitaikyti prie pasikeitusių rinkos poreikių, daugiau dėmesio skirti užsakovui paspartinti darbų efektyvumą, o kartu ir kokybę. Kokią įtaką tam turi taisyklingas žmogiškųjų išteklių valdymas, paaiškina Asociacijos nario UAB "TEC Infrastructure" Tiltų skyriaus vadovas Domas Čėsna: https://tec.lt/tec-infrastructure-projektuotojo-tobulejimas/
Asociacijos narių gretas papildė INHUS Engineering, UAB

Asociacijos narių gretas papildė INHUS Engineering, UAB

Džiaugiamės augančiu Asociacijos narių skaičiumi ir sveikiname INHUS Engineering, UAB prisijungus prie tikrųjų asociacijos narių. Daugiau kaip 100 inžinierių ir projektavimo profesionalų vienijanti INHUS Engineering komanda - viena didžiausių konstrukcijų projektavimo srityje Baltijos šalyse. Bendrovė aktyviai veikia ir Skandinavijos šalyse, turi didelę patirtį ir puikiai išmano šių šalių projektavimo normas, nacionalinius standartus, projektavimo tradicijas bei kitus reikalavimus. Daugiau informacijos apie bendrovę: https://www.inhusengineering.eu/lt
Paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai

Paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai

Š. m. balandžio 23 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai. Mūsų asociacijos nariai UAB "Sweco Lietuva" ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas atskirose kategorijose pripažinti nugalėtojais - geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas – Geležinio Vilko – paviršinių nuotekų tinklų, valyklos ir kaupyklos infrastruktūros vandentvarkos projektas (UAB „Sweco Lietuva“ ir UAB „Grinda“) ir geriausias studentų BIM projektas – Lopšelio-darželio pastato, S.Stanevičiaus g. 21, Vilniuje, atnaujinimo (modernizavimo) projektas (Vilnius Tech).
Baltijos šalių projektavimo įmones vienijančių asociacijų konferencija

Baltijos šalių projektavimo įmones vienijančių asociacijų konferencija

Š. m. balandžio 23 d., penktadienį, įvyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektavimo įmones vienijančių asociacijų nuotolinė konferencija, kurios organizatoriais bei iniciatoriais šiemet buvo mūsų asociacija. Konferencijos metu buvo apsikeista informacija apie šalyse esančią situaciją projektavimo srityje, statybų sektoriuje, aptarta problematika ir pasidalinta patirtimi sprendžiant aktualiausius klausimus tiek teisėkūroje, tiek projektavimo versle.
Asociacijos narių gretas papildė UAB Inžinerinis projektavimas

Asociacijos narių gretas papildė UAB Inžinerinis projektavimas

Džiaugiamės, kad Asociacijos narių gretas papildė aktyviai projektavimo rinkoje veikianti bendrovė UAB "Inžinerinis projektavimas". UAB „Inžinerinis projektavimas“ buvo įkurta 1997 m. siekiant patenkinti augantį poreikį inžinerinių statinių projektavimo darbams. Nuo pat įmonės įkūrimo įmonės pagrindiniai prioritetai buvo kokybė, atsakingumas, dėmesys klientui. UAB „Inžinerinis projektavimas“ yra specialistai civilinės, aplinkos ir infrastruktūros inžinerijoje. Bendrovės paslaugos taip pat apima inžinerinius tyrinėjimus, projektų valdymą ir administravimą. Daugiau informacijos apie bendrovę: http://www.projektavimas.net/
Minima Pasaulinė inžinerijos diena

Minima Pasaulinė inžinerijos diena

UNESCO savo 40-ojoje Generalinėje konferencijoje 2019 m. paskelbė, kad kiekvienais metais kovo 4 d. bus minima Pasaulinė inžinerijos diena. Taip norima pažymėti inžinerijos pasiekimus bei gerinti visuomenės supratimą apie inžinerijos bei technologijų svarbą šiuolaikiniame gyvenime, tvarios ateities kūrime. Šios dienos minėjimas padeda populiarinti inžinieriaus profesiją bei, tikimės, paskatins jaunimą drąsiau rinktis šią, labai prasmingą veiklą. Daugiau informacijos čia: http://worldengineeringday.net/
„LTG Infra“ vykdomų projektų ir planuojamų pirkimų pristatymas rinkos dalyviams

„LTG Infra“ vykdomų projektų ir planuojamų pirkimų pristatymas rinkos dalyviams

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija ir jos nariai, dirbantys geležinkelių infrastruktūros projektuose, dalyvavo „LTG Infra“ vykdomų projektų ir planuojamų pirkimų pristatyme rinkos dalyviams. Tikimės, kad konferencijos metu pateikta informacija buvo naudinga. Renginio vaizdo įrašo nuoroda: https://youtu.be/mFh5HyXGV2c
Lietuvos BIM projektai 2021

Lietuvos BIM projektai 2021

Viešoji įstaiga "Skaitmeninė statyba", viena iš kurios dalininkų yra ir Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, organizuoja kasmetinį konkursą "Lietuvos BIM projektai". Norime dar kartą pasidžiaugti šio konkurso praeitų metų nugalėtojais atskirose kategorijose - Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos nariais UAB "TEC Infrastructure", UAB "Kelprojektas", SĮ "Vilniaus planas" ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Kviečiame ir šiemet aktyviai dalyvauti. Smulkesnė informacija apie konkursą: https://skaitmeninestatyba.lt/aktualijos/startavo-konkursas-lietuvos-bim...
LPĮA įtraukta į lobistų sąrašą

LPĮA įtraukta į lobistų sąrašą

2021-01-13 Vyriausioji tarnybinės etikos komisija sprendimu Nr. KS-14 nusprendė įrašyti Lietuvos projektavimo įmonių asociaciją į lobistų sąrašą. Fizinis asmuo, kuris veiks asociacijos vardu - LPĮA Vykdomasis direktorius Laisvūnas Bartkevičius. Nuoroda: https://vtek.lt/vtek_sprendimai/2020-01-13-posedyje-vtek-nusprende/
Pradėjo dirbti naujas LPĮA vykdomasis direktorius

Pradėjo dirbti naujas LPĮA vykdomasis direktorius

Nuo 2020-08-24 Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos vykdomuoju direktoriumi pradėjo dirbti Laisvūnas Bartkevičius, vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį įgijęs Vilniaus Gedimino technikos universitete, sukaupęs ilgametę vadybinę patirtį verslo ir valstybinėse institucijose bei įstaigose. „Asociacijos narių interesų atstovavimas, efektyvios asociacijos veiklos užtikrinimas, ryšių tarp narių stiprinimas ir naujų pritraukimas, visuomenės supratimo apie projektuotojų darbo svarbą ir prasmingumą didinimas, kuriant naują gyvenimo kokybę – tai kertinės veiklos sritys, kuriomis vadovausiuosi savo darbe“.
Paskelbtos Projektavimo paslaugų pirkimų gairės

Paskelbtos Projektavimo paslaugų pirkimų gairės

Viešųjų pirkimų tarnyba, įgyvendindama Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Viešųjų pirkimų efektyvumo didinimas metodinėmis priemonėmis“, projekto Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0004, parengė "Projektavimo paslaugų pirkimų gaires".

VGTU pasirašė sutartį su VšĮ „Skaitmeninė statyba”

VGTU pasirašė sutartį su VšĮ „Skaitmeninė statyba”

Šiandien Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) oficialiai praplėtė savo partnerių ratą – pasirašė bendradarbiavimo sutartį su ir VšĮ „Skaitmeninė statyba”. Ši organizacija, jungianti statybos sektoriuje veikiančias asociacijas, yra skirta Lietuvos statybos skaitmenizacijos proceso koordinavimui.

Statybų sektoriaus asociacijų siūlymai dėl viešųjų pirkimų procedūrų

Statybų sektoriaus asociacijų siūlymai dėl viešųjų pirkimų procedūrų

Ne vieną statybų sektoriaus augimui svarbų pasiūlymą jau pateikusios statybų sektoriaus asociacijos Vyriausybei ir ministerijoms pristatė ir savo viziją apie viešųjų pirkimų procedūrų tobulinimą. Kartu jos priminė, kad Lietuvos statybų sektorius sukuria 7–10 procentų šalies bendrojo vidaus produkto bei 83 000 – 105 000 darbo vietų (pastarųjų dešimties metų laikotarpiu, priklausomai nuo ekonominės situacijos), sumoka į biudžetą ženklias mokesčių sumas, skatina susijusių verslų plėtrą.

Sveikiname prisijungus naujus Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narius!

Sveikiname prisijungus naujus Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narius!

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija 2017 m. pradėjo kryptingai stiprindama asocaicijos sudėtį.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. prisijunė keturi nauji nariai, kurių pagrindinė veikla yra statybos darbų techninė priežiūra.

Baltijos šalių statybos inžinierių ir projektavimo įmonių asociacijų susitikimas

Baltijos šalių statybos inžinierių ir projektavimo įmonių asociacijų susitikimas

Š.m. lapkričio 9 d. Kaune įvyko kasmetinis Baltijos šalių statybos inžinierių ir prokjektavimo įmonių asociacijų susitikimas.

Susitikimo metu diskutuota apie šalių vyriausybių įsitraukimą į statinio modeliavimo BIM metodų diegimą, inžinierių ir projektavimo įmonių veiklos problematiką, aplankyta Kauno Art Deco stiliaus architektūra ir "Žalgirio" arena.

Kas laukia įvedus reikalavimus statyti tik A ar aukštesnės klasės pastatus?

Kas laukia įvedus reikalavimus statyti tik A ar aukštesnės klasės pastatus?

Naujienų portalas 15 min. kalbindamas Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos, Lietuvos statybininkų asociacijos ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijas, klausė - kokios esminės permainos laukia Lietuvos projektuotojų, vystytojų ir statybininkų nuo š.m. lapkričio 1 d. įvedus reikalavimus statyti ne žemesnės nei A klasės pastatus.

Stiprinamas bendradarbiavimas su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjunga

Stiprinamas bendradarbiavimas su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjunga

Stiprinant bendradarbiavimą su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjunga, susitikimo Lietuvoje metu, pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas.

Pasirašytas bendradarbiavimas su Lietuvos arbitražo asociacija

Pasirašytas bendradarbiavimas su Lietuvos arbitražo asociacija

Siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo sprendžiant aktualias Lietuvos vidaus ir tarptautinėse statybų projektavimo rinkose kylančias organizacines-teisines problemaspasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos arbitražo asociacija.


Knygos "Lietuvos statyba. Asmenybės" pristatymas

Knygos "Lietuvos statyba. Asmenybės" pristatymas

Rugpjūčio 18 d., Lietuvos projektavimo įmonių asociacija dalyvavo portalo statybunaujienos.lt organizuotame „Lietuvos statyba. Asmenybės" knygos pristatyme. Renginys vyko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Saulėtekyje.

„Lietuvos statyba. Asmenybės“ – dviejų metų portalo Statybunaujienos.lt redakcijos komandos darbas, dviejų metų pokalbiai su žmonėmis, kurie pasidalijo savo patirtimi, nuomonėmis, savo darbo ir gyvenimo istorijomis.

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

2016 m. liepos 21 d. prezidiumo sprendimu prie asociacijos veiklos tikrojo nario teisėmis prisijungė UAB Enerstenos projektavimas.


Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

2016 m. liepos 7 d. prezidiumo sprendimu prie asociacijos veiklos tikrojo nario teisėmis prisijungė UAB SRP Projektas.


Apdovanojimai "Geriausias projektas 2015"

Apdovanojimai "Geriausias projektas 2015"

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija (LPĮA) birželio 21 d. iškilmingo renginio metu apdovanojo geriausius 2015 metų projektus. Šešiose kategorijose nugalėtojais paskelbti bendrovių „TRYS A.M“, „Unitectus“, „Kelprojektas“, „Urbanistika“ ir net du „Sweco Lietuva“ projektai.

Diskusija dėl Tiekėjų kvalifikacijos vertinimo metodinių rekomendacijų

Diskusija dėl Tiekėjų kvalifikacijos vertinimo metodinių rekomendacijų

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija kartu su Architektų rūmais ir Lietuvos statybininkų asociacija birželio 9 d. dalyvavo Viešųjų pirkimų tarnybos organizuotoje diskusijoje dėl Tiekėjų kvalifikacijos vertinimo

metodinių rekomendacijų tobulinimo.

Tarptautinis bendradarbiavimas. Susitikimas su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjunga

Tarptautinis bendradarbiavimas. Susitikimas su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjunga

2016 m. gegužės 13 d. įvyko susitikimas su Ukrainos inžinierių projektuotojų sąjungos atstovais dėl bendradarbiavimo galimybių.

Apdovanojimai "Geriausias projektas 2015"

Apdovanojimai "Geriausias projektas 2015"

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, siekdama skatinti Lietuvos projektavimo įmones taikyti inovatyvius, pažangius sprendimus projektavimo paslaugų vykdyme steigia apdovanojimą „Geriausias projektas 2015“.

APDOVANOJIMŲ NUOSTATAI

PARAIŠKOS FORMA


Asociacija pateikė pasiūlymus Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo projektui

Asociacija pateikė pasiūlymus Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo projektui

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija atliko Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo Nr. I-1491 pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIP-3750 vertinimą ir 2016 m. gegužės 9 d. raštu E-22 pateikė savo pastabas ir pasiūlymus.

Asociacija pateikė pasiūlymus STR "Statinio projektavimas" projektui

Asociacija pateikė pasiūlymus STR "Statinio projektavimas" projektui

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija išnagrinėjo Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymo „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. D1-708 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas“ patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo projektą Nr. 16-3224 (toliau – projektas) ir 2016 m. balandžio 5 d. raštu Nr. E-19 pateikė pastabas Aplinkos ministerijai.

Aplinkos ministerija informuoja dėl "Infostatybos" atliekamų funkcijų

Aplinkos ministerija informuoja dėl "Infostatybos" atliekamų funkcijų

LR Aplinkos ministerija informuoja, kad leidimų išdavimas yra pagrindinė, tačiau ne vienintelė "Infostatybos" funkcija.

Asociacija pateikė pasiūlymus dėl Viešųjų pirkimų tarnybos Kainodaros taisyklių nustatymo projekto

Asociacija pateikė pasiūlymus dėl Viešųjų pirkimų tarnybos Kainodaros taisyklių nustatymo projekto

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija išnagrinėjo Viešųjų pirkimų tarnybos Kainodaros taisyklių nustatymo metodikos projektą ir 2016 m. kovo 15 d. raštu Nr. E-18 "Dėl Kainodaros taisyklių nustatymo metodikos" pateikė pastabas ir pasiūlymus.

Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC), Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) ir jame įrengtos didžiosios kilnojamosios Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) parodos atidarymas

Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC), Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) ir jame įrengtos didžiosios kilnojamosios Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) parodos atidarymas

Kovo 15 d. 11 val. pradedamas naujas Lietuvos mokslo raidos etapas. Vilniuje, Saulėtekio slėnyje, įvyko iškilmingas Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC), Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) ir jame įrengtos didžiosios kilnojamosios Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) parodos atidarymas.

Mokslo centrus projektavo asociacijos įmonės narės. Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) projekto rengėjai UAB Viltekta ir UAB Ekoprojektas, o Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) - UAB SWECO Lietuva.

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

2016 m. kovo 8 d. prezidiumo sprendimu prie asociacijos veiklos tikrojo nario teisėmis prisijungė UAB Tiltų ekspertų centras.

Viešųjų pirkimų tarnyba informuojama dėl AB "Lietuvos geležinkeliai" vykdomų ir numatomų vykdyti vidaus sandorių

Viešųjų pirkimų tarnyba informuojama dėl AB "Lietuvos geležinkeliai" vykdomų ir numatomų vykdyti vidaus sandorių

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija sekdama rinkos tendencijas ir pokyčius bei analizuodama perkančiųjų organizacijų viešai skelbiamus inžinerinio projektavimo paslaugų pirkimų planus CVP IS sistemoje, pastebėjo, kad dalį geležinkelių inžinerinio projektavimo paslaugų perkančioji organizacija AB „Lietuvos geležinkeliai“ perka pagal Viešųjų pirkimų įstatymo 10 straipsnio 5 dalyje numatytą išimtį, kai Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai nėra taikomi.

Pagal 2016 m. viešai skelbiamus inžinerinio projektavimo paslaugų pirkimų planus CVP IS sistemoje, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ketina vidaus sandoriu įsigyti ruožo Kaišiadorys – Šiauliai (sujungus abu aukščiau paminėtus ruožus) kontaktinio tinklo įrengimo techninių specifikacijų ir projektinių pasiūlymų parengimo paslaugos pirkimą, kuriam nustatomas net 72 mėn. terminas.


Pateiktas raštas Vyriausybei dėl perteklinių AB "Lietuvos geležinkeliai" viešųjų pirkimų sutarčių sąlygų

Pateiktas raštas Vyriausybei dėl perteklinių AB "Lietuvos geležinkeliai" viešųjų pirkimų sutarčių sąlygų

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, vadovaudamasi Susisiekimo ministerijos 2015 m. rugsėjo 24 d. protokolo Nr. 8-119 septintuoju nutarimo punktu, informavo Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl asociacijos 2015 m. rugpjūčio 28 d. pateiktame prašyme Nr. E-7 „Imtis priemonių užkertant kelią AB „Lietuvos geležinkeliai“ galimam piktnaudžiavimui viešuosiuose pirkimuose, ribojančiam konkurenciją ir galimybes dalyvauti projektavimo, statinio projekto vykdymo priežiūros bei statybos techninės priežiūros paslaugų teikėjams, bei sudarančiam sąlygas neracionaliam biudžeto lėšų naudojimui“ nurodytų prašymų ir pasiektų rezultatų.

Susipažinkite su svarbiausiomis Statybos ir projektavimo teisės naujienomis

Susipažinkite su svarbiausiomis Statybos ir projektavimo teisės naujienomis

2015 m. gruodžio mėnesį paskelbtų statybą ir projektavimą reglamentuojančių teisės aktų apžvalga Jums, kurią pristato advokatų kontora TRINITI.


Kviečiame dalyvauti Statybų parodoje RESTA. Skaitmeninė statyba 2016 !

Kviečiame dalyvauti Statybų parodoje RESTA. Skaitmeninė statyba 2016 !

METŲ ĮVYKIS STATYBŲ VERSLE - 23-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA 2016

Data: 2016 m. balandžio 27 - 30 dienomis

Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO

RESTA – didžiausia Baltijos šalyse statybų tematikos paroda, kurioje pristatomi naujausi ir pažangiausi sprendimai statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems.

Šių metų parodos akcentas – skaitmeninė statyba, BIM ir kiti pažangūs IT sprendimai statyboje. Skaitmeninė statyba ir statinio informacinio modeliavimo (angl. BIM –Building Information Modelling) metodologija – neišvengiama revoliucija statybų sektoriuje.


Sveikiname  prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

2016 m. sausio 18 d. prezidiumo sprendimu prie asociacijos veiklos tikrojo nario teisėmis prisijungė Vilniaus Gedimino technikos universitetas.


Asociacijos narių 2015 m. nominacijos statybunaujienos.lt leidinyje

Asociacijos narių 2015 m. nominacijos statybunaujienos.lt leidinyje

2015 m. Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos nariams buvo reikšmingi ir sėkmingi. Vienydami skirtingų statybos sričių projektavimo specialistus kartu didžiuojamės jų įvertinimais projektuojant ypatingus, sudėtingus ir reikšmingus statinius tiek nacionaliniu tiek savivaldos lygmeniu. Svarbu paminėti, kad Lietuvos pramoninikų konfederacijos nominacijoje Lietuvos metų gaminys 2015 m. aukso medaliais buvo apdovanotos net dvi įmonės narės. UAB SWECO Lietuva už Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) techninis projektavimą apie kurį, plačiau galite pasiskaityti šio leidinio 19 puslapyje. UAB Kelprojektas Lietuvos metų gaminys 2015 m. aukso medalis įteiktas už Palangos aplinkkelio statybos projektą. Palangos aplinkkelis – pirmasis susisiekimo infrastruktūros projektas Lietuvoje, įgyvendintas viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu.

Daugiau apie asociacijos narių nominacijas ir pasiekimus 2015 m skaitykite statybunaujienos.lt leidinyje "Lietuvos metų gaminys 2015".

Kviečiame skaityti leidinį Skaitmeninė statyba 2015

Kviečiame skaityti leidinį Skaitmeninė statyba 2015

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija yra viena iš VšĮ "Skaitmeninė statyba" dalininkių. Kartu su VšĮ "Skaitmeninė statyba" vystant Lietuvos skaitmenizavimo procesą kviečiame skaityti naująjį leidinį Skaitmeninė statyba 2015.

Virtualus leidinys Skaitmeninė statyba 2015


Asociacijos narių šventiniai pietūs pasitinkant 2016-uosius

Asociacijos narių šventiniai pietūs pasitinkant 2016-uosius

Asociacijos nariai siekia bendrų tikslų dėl lengvesnio ir produktyvesnio projektuotojų darbo bei inžinieriaus vardo garsinimo.

Tarpusavio bendradarbiavimas 2015-aisais metais atnešė džiuginančių rezultatų, kuriuos aptarėme susipažindami su Pažaislio vienuolyno barokine architektūra.


Asociacijos pasiūlymai Statybos įstatymo pojektui dėl projektavimo įmonių atestavimo gražinimo

Asociacijos pasiūlymai Statybos įstatymo pojektui dėl projektavimo įmonių atestavimo gražinimo

Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitetui 2015 m. lapkričio 6 d. raštu pateiktas siūlymas suvienodinti visų ypatingų statinių statybos dalyvių atestavimo sąlygas t. y. numatyti privalomą projektavimo įmonių atestavimą.

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

Sveikiname prisijungus naują Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos narį !

2015 m. rugsėjo 28 d. asociacijos prezidiumo sprendimu tikrojo nario teisėmis prie Asociacijos prisijungė EPG Eisenbahn- und

Bauplanungs-Gesellschaft mbH Erfurt.

Pateikti siūlymai Aplinkos ministerijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai dėl Statinio ar statinių grupės projektavimo paslaugų viešojo pirkimo rekomendacijų tobulinimo

Pateikti siūlymai Aplinkos ministerijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai dėl Statinio ar statinių grupės projektavimo paslaugų viešojo pirkimo rekomendacijų tobulinimo

Lietuvos projektavimo įmonių asociacija pateikė Aplinkos ministerijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai siūlymus dėl Statinio ar statinių grupės projektavimo paslaugų viešojo pirkimo rekomendacijų tobulinimo.

Pateikti siūlymai buvo aptarti 2015 m. rugsėjo 21 d. pasitarimo su Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento atstovais ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais.

Pateikti siūlymai dėl atvirkštinio PVM taikymo projektavimo darbams

Pateikti siūlymai dėl atvirkštinio PVM taikymo projektavimo darbams

2015 m. rugsėjo 2 d. Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos atstovai dalyvavo pasitarime Valstybinėje mokesčių inspekcijoje dėl galimybių taikyti atvirkštinį PVM projektavimo paslaugoms. Po pasitarimo nagrinėtos galimybės kartu su Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Statybos normavimo skyriaus atstovais. Pateikti oficialūs Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos siūlymai dėl atvirkštinio PVM taikymo projektavimo paslaugoms.

Inicijuotas AB "Lietuvos geležinkeliai" perteklinių konkurso ir sutarčių sąlygų aptarimas

Inicijuotas AB "Lietuvos geležinkeliai" perteklinių konkurso ir sutarčių sąlygų aptarimas

Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos nariams dalyvaujant AB "Lietuvos geležinkeliai"(toliau - LG) skelbiamuose projektavimo paslaugų viešuosiuose pirkimuose pastebėta, kad su kiekvienu nauju LG projektavimo, projekto vykdymo priežiūros ir statybos techninės priežiūros pirkimu LG teikia vis griežtesnes sutarčių sąlygas, visas nuostatas formuluojant tik taip, kad paslaugų teikėjai būtų iš esmės diskriminuojami. Būsimų tokių sutarčių vykdytojų (projektuotojų, statinio projekto vykdymo priežiūros ar statybos techninės priežiūros paslaugų teikėjų) verslo bei profesiniai interesai yra visiškai ignoruojami.

Atsižvelgiant į tai, asociacija kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, Viešųjų pirkimų tarnybą ir kitas suinteresuotas institucijas dėl diskusijos ir galimų sprendimų priėmimo lygiateisiškai formuojant LG konkurso ir sutarčių sąlygas.

Susitikimas su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore

Susitikimas su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore

2015 m. gegužės 8 d. įvyko susitikimas su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Diana Vilyte. Susitikime dalyvavo Asociacijos prezidentas Algimantas Medžiaušis, prezidiumo narys Artūras Abromavičius ir vykdomoji direktorė Gintarė Zorskaitė.

Susitikimo metu pristatytos projektavimo įmonių problemos viešųjų pirkimų kontekste, aptartos bendradarbiavimo galimybės ir abipusė pagalba vystant kokybiškus projektavimo paslaugų projektus, didinant viešųjų pirkimų skaidrumą ir skatinant užsakovus konkursus vykdyti ekonominio naudingumo vertinimu.

Asociacijos narių susitikimas Raudondvario dvare

Asociacijos narių susitikimas Raudondvario dvare

Asociacijos tradicinis Žiemos susitikimas įvyko rekonstruotuose Raudondvario dvaro rūmuose, Kauno raj.

Susitikimo Kultūrinės programos rėmuose organizuota ekskursija su gidu Raudondvario dvare įkurtame muziejuje. Susipažinta su „Lietuvos muzikos patriarchui Juozui Naujaliui (1869–1934), grafui Tiškevičiui skirtomis ekspozicijomis, Raudondvario istorija, Raudondvario dvaro menėmis,

Dalyvavo: Asociacijos prezidentas A.Medžiaušis, Prezidiumo nariai: A.Abromavičius, V.Aleksandrovas, K.Kurlys, J.Pičuginas, V.Sukackas, E.Šironas, įmonių - Asociacijos narių vadovai: A.Kiallo, E.Klimavičienė, V.Sabaliauskas, A.Veselka, įmonių – Asociacijos narių darbuotojai: R.Remėzienė, S.Glinskis, R.Skemundrienė, buv. Valdybos narys L.Butkus ir Vykd.direktorius: R.Pranaitis.


Tapkite mūsų nariu !

Daugiau informacijos:

lpia@lacc.lt