Asociacijos narių 2015 m. nominacijos statybunaujienos.lt leidinyje

Kiekvienam specialistui apdovanojimas ar nominacijos įteikimas yra geriausias atlygis už pastangas ir laiką realizuojant kūrybines mintis. Džiaugiamės, kad 2015 m. Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos nariams buvo reikšmingi ir sėkmingi. Vienydami skirtingų statybos sričių projektavimo specialistus kartu didžiuojamės jų įvertinimais projektuojant ypatingus, sudėtingus ir reikšmingus statinius tiek nacionaliniu tiek savivaldos lygmeniu.

Svarbu paminėti, kad Lietuvos pramoninikų konfederacijos nominacijoje Lietuvos metų gaminys 2015 m. aukso medaliais buvo apdovanotos net dvi įmonės narės.

UAB SWECO Lietuva už Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) techninis projektavimą apie kurį, plačiau galite pasiskaityti šio leidinio 19 puslapyje (leidinio nuoroda).

UAB Kelprojektas Lietuvos metų gaminys 2015 m. aukso medalis įteiktas už Palangos aplinkkelio statybos projektą. Palangos aplinkkelis – pirmasis susisiekimo infrastruktūros projektas Lietuvoje, įgyvendintas viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu. Be to, projektas išsiskiria išskirtiniais Vydmantų sankryžos rekonstrukcijos sprendiniais ir priemonėmis, pritaikant sankryžą lenktynių organizavimui bei inovatyviais aplinkosauginiais sprendimais gyvūnų apsaugai, triukšmo ir oro taršos mažinimui. Ypatingai svarbi Palangos aplinkkelio projektavimo ir tiesimo priežastis –automobilių ir pėsčiųjų ir dviratininkų eismo saugumo padidinimas. Projektavimo darbų pradžia – 2013 m. 2015 m. balandžio mėnesį projektas įgyvendintas ir 2015 m. gegužės 1 d. Palangos aplinkkelis buvo atidarytas.


UAB Kelprojektas 2015 m. buvo sėkmingi ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos konkurse „Mūsų kelias“. Šiame konkurse . „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 17,34 iki 22,03 km (dešinės pusės) rekonstravimo projektas“ buvo pripažintas kaip geriausias projektas. Šis projektas svarbus tiek eismo saugos, tiek patogesnio susisiekimo aspektais ne tik automobiliais, bet ir dviračiais ar pėsčiomis. Įrengiami pėsčiųjų viadukai Stanaičiuose (18,34 km) ir Juragiuose (20,85 km) bei pėsčiųjų ir dviračių takai, jungiantys Stanaičius su Juragiais. Taip pat svarbus dėmesys skiriamas aplinkosauginėms priemonėms mažinant triukšmo lygį iki higienos normų. Numatyti sprendiniai leis taupyti kelionės laiką, mažins kelio priežiūros, kelių transporto eksploatacinės ir avaringumo sąnaudas.

2015 metais baigti įgyvendinti Vilniaus miestui svarbūs objektai. Jungtinio gyvybės mokslo centro pastato ir daugiaaukštės automobilių saugyklos Saulėtekio al. 9, projektavimo paslaugas atliko net dvi mūsų asociacijos įmonės narės – UAB Viltekta ir UAB Ekoprojektas. Pagrindinė architektūrinė idėja – komplekso moduliai išdėstyti tarsi atskiros, universalios ląstelės, sudarančios vieningą visumą. Kubo formos tūriai atvirose Saulėtekio erdvėse formuoja humanišką, būdingą Vilniaus miestui urbanistinę struktūrą, primenančią senojo universiteto ansamblio kompoziciją – jaukų vidinį kiemą. Pastato aukštis, monumentali architektūros raiška suteikia išskirtinumo, simbolizuoja mokslo rimtį, kuria solidų naujojo Vilniaus universiteto komplekso charakterį.


2015 m. buvo įgyvendintas ir kitas UAB Viltekta projektuotas ir Vilniaus miestui svarbus objektas, tai BIURŲ PASTATAS „GRAND OFFICE“, VIRŠULIŠKIŲ SKG. 26. Naujas komercijos kompleksas susideda iš keturių dalių: administracinio 21a. pastato su 3 lygių požemine automobilių stovėjimo aikštele, 2a. „Tuvlitos“ automobilių techninės apžiūros pastato, 2a. „Autoprizmė“ pastato ir 2a. „Megamesta“ pastato. Šis korpusas jungiamas su administracijos pastatu bendru parapetu „juosta“, kuri apsupa visą komercijos kompleksą. „Tuvlitos“ automobilių techninės apžiūros pastatas planuojamas teritorijos viduje tarp administracinio ir kitų pastatų.


Tapkite mūsų nariu !

Daugiau informacijos:

lpia@lacc.lt